Strona główna » Temat pracy magisterskiej z ekonomii » Temat pracy magisterskiej z ekonomii – kryptowaluty.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii – kryptowaluty.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii, który z pewnością jest na czasie to z pewnością kryptowaluty. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty świata – Bitcona, przyprawia inwestorów o szybsze bicie serca. Bitcoin dokonał rewolucji, jeśli chodzi o pojmowanie pieniądza.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii

 

Po raz pierwszy w historii świata internetowa waluta upowszechniła się i wielokrotnie zwiększyła swoją wartość. Tego typu praca magisterska może odpowiadać na pytanie “Dlaczego wartość kryptowalut będzie dynamicznie rosnąć”.

Ewentualnie można przyjąć wariant przeciwny i napisać pracę na temat “Dlaczego wartość kryptowalut będzie spadać”. W poniższym tekście skupimy się na cechach kryptowalut, które powinny powodować wzrost ich wartości.

Pracę magisterską z ekonomii o kryptowalutach należy zacząć od części teoretycznej. Należy tu przedstawić definicję takich terminów jak kryptowaluty, pieniądz, technologia blockchain. Można też tu przytoczyć streszczoną historię pieniądza  oraz opisać jak powstała kryptowaluta Bitcoin.

Rozdział drugi powinien zawierać opis czynników, które mogą wpłynąć na wzrost kursu kryptowalut. Pierwszym czynnikiem, jaki można tu przywołać, jest chęć ukrycia pieniędzy przed państwem. Występowanie kryptowalut powoduje, że państwo “nie widzi” majątku zgromadzonego przez danego obywatela. Kryptowalut nie da się dodrukować, co powoduje, że teoretycznie stanowią one dobre zabezpieczenie przed inflacją. Zaletą kryptowalut jest również to, żę działają one w sposób błyskawicznych. W przypadku walut wirtualnych przelew środków trwa minuty lub sekund. Tradycyjny, bankowy przelew “przelewa się ”  co najmniej 3 dni. W przypadku kryptowalut  przelew środków jest też wielokrotnie tańszy.

Temat pracy magisterskiej z ekonomii, który jest modny i na czasie. Kryptowaluty.

W ostatniej części pracy magisterskiej można zawrzeć podsumowanie, odnośnie przyszłych kursów kryptowalut. Warto również wspomnieć, dlaczego tak naprawdę ludzie zaczęli korzystać z kryptowalut. Kryptowaluty to ogólnie odpowiedź wolnego rynku na skorumpowany system bankowy, który działa w sposób fatalny. Stanowią one również odpowiedź, dla państw, które gnębią swoje społeczeństwa poprzez coraz wyższe podatki. Można też tu wspomnieć o rewolucyjnej technologii blockchain, która wiąże się z kryptowalutami. Bitcoin niezależnie od jego przyszłego kursu, z pewnością przejdzie do historii ekonomii.


Zostaw komentarz