Strona główna » Prace magisterskie z ekonomii » Praca magisterska z ekonomii – Ethereum

Praca magisterska z ekonomii – Ethereum

Praca magisterska z ekonomii może być rzeczą bardzo fascynującą.  Cena wyboru złego tematu to często  brak odpowiedniej motywacji do pisania pracy. Ważne, więc aby zagadnienie, które wybierzemy, było interesujące. Warto zwrócić uwagę na kryptowalutę

Praca magisterska z ekonomii

Ethereum. W poniższym artykule opisany zostanie ten innowacyjny środek płatniczy. Pokazane zostanie również jak odnieść się do tej kryptowaluty w swojej pracy dyplomowej.

Ethereum to kryptowaluta, która z założenia ma odnosić się do tzw. internetu rzeczy. Została ona wykreowana przez programistę Vitalika Buterina. Jest to obecnie druga najbardziej popularna kryptowaluta świata. Obecnie stosowana jest ona najczęściej przez programistów, aby płacić za pomocą usługi świadczone w sieci Ethereum. Kryptowaluta ta w swojej budowie wykorzystuje technologię blockchain. Kryptowaluta ta wykorzystuje również zdecentralizowaną  sieć peer- to -peer. Dzięki temu programiści mogą budować aplikacje, które wykorzystują w swoim działaniu Ethereum. Możliwe również dzięki wykorzystaniu sieci peer to peer jest tworzenie skryptów oraz umów, które dają użytkownikom unikalne możliwości. W Etherum wierzy wiele światowych korporacji. Są wśród nich np. Microsoft lub Google.

Praca magisterska z ekonomii, która traktować będzie o Ethereum, powinna zaczynać się od rozdziału teoretycznego. Powinien on zawierać definicje słów takich jak: kryptowaluta, waluta, Blockchain itd. W rozdziale tym trzeba też zawrzeć historię pieniądza (ze szczególnym uwzględnienia złota). Należy też tu wskazać, czym jest Ethereum oraz co w tym projekcie jest unikalnego na tle innych kryptowalut. W rozdziale drugim należy pokazać czynniki, które odpowiadają za wzrost lub spadek wartości kryptowaluty stworzonej przez Vitalika Buterina. W rozdziale trzecim powinno się przedstawić prognozę, co od przyszłej wartości Ethereum. Można swoją prognozę uzasadnić poprzez rozmaite narzędzia pochodzące zarówno z analizy technicznej, jak i fundamentalnej.

Praca magisterska z ekonomii. Cena, jaką za nią płacimy.

Praca magisterska z ekonomii może być wspaniałą przygodą. Cena, jaką za nią płacimy to nie raz godziny ciężkiej pracy i stres. Z drugiej strony praca magisterska z ekonomii może być naszą wizytówką, która może pomóc nam znaleźć dobrą pracę. Kryptowaluty to z pewnością fascynująca rewolucja technologiczna, która zmienia światową ekonomię.


Zostaw komentarz